Başlangıç Rehberi

  • Öncelikle oyunda karakterinizi oluşturduktan sonra Dünya Seç kısmından Yeni diyerek seedimizi yaratıyoruz. Oyunda seed mantığı olduğundan dolayı herkese farklı dünyalar oluşturuluyor. Daha sonra bu dünyamızı arkadaşlarımızla birlikte oynayacaksak Sunucuyu Başlat seçeneğini açarak şifre koyuyoruz. (Şifre koyup koymamak size kalmış.)
  • Oyuna yeni karakterimizle ilk defa girdiğimizde Odin’in tasvirlerinden olan kuzgun bizi dünyamıza bırakıyor ve oyun başlıyor. Oyunun amacı sizi ilk attığı bölgedeki kurban taşlarına yitik ganimetlerini adayarak güçlerini almak. Resimde de gördüğünüz üzere bu bölgede şuan toplam 5 adet Boss var hepsi farklı bölgelerde ve farklı zayıflıkları var. Bir Boss kestiğinizde ondan düşen ganimeti bu bölgeye gelerek doğru kurban taşına adayın ve o gücü seçin. İleride birden fazla Boss kestiğinizde yalnızca bir tanesinin gücünü seçebiliyorsunuz unutmayın. Arkadaşınızla oynuyorsanız farklı güçler seçip birbirinize yakınken F tuşuna basarsanız güzel bir dağılım yapmış olursunuz.

  • Oyunda Hugin adındaki kuzgun size ara sıra bilgiler verecek fakat bunlar çok temel bilgiler. Sadece başlangıçta işinize yarayabilir.

  • Başlangıç bölgesinde Konumu Kaydet seçeneği çıkan bir taş görüyoruz. Bu taşlar size Boss’ların yerini haritada gösteriyor. İlk Boss’umuzun adı Eikthyr. Boss’ları haritada dolaşırken rastgele de bulabilirsiniz çünkü her birinden haritada birkaç tane olabiliyor. İlk Boss’u oyun bize kolaylıkla göstermiş fakat diğer Boss konum taşlarını harabe kalelerden, bataklık zindanlarından ya da mağara gibi yerlerden bulmamız gerekiyor.

  • Başlangıçta yerden dal ve taş toplayarak Tab tuşundaki kısımdan Taş Balta üretmemiz gerekiyor. Oyunun craft mantığı keşfetmeye dayalı arkadaşlar. Örneğin siz taş bulmadan craft listenizde taş balta bulunmaz. İleride arkadaşınızla oynuyorsanız birinizin yeni keşfettiği itemi diğerinize atarak onun da keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Çekiç yaparak build kısmına başlayabiliriz.